ABD’de aşıyı reddetme oranının en yüksek olduğu yerler, Trump’ın kazandığı seçim bölgeleri

ABD'de aşıyı reddetme oranının en yüksek olduğu yerler, Trump'ın kazandığı seçim bölgeleri

BİRGÜN DIŞ HABERLER SERVİSİ

ABD’de şimdiye kadar yetişkin nüfusun yüzde 31’i koronavirüse karşı tam olarak aşılandı. Bilim insanları, toplumsal bağışıklığa erişmek için toplam nüfusun yüzde 70 ile 90 arasında aşılanması gerektiğini öngörüyorlar.

New York Times’ın yaptığı araştırmada, 2020 seçimlerinde seçmenin çoğunluğunun Trump’a oy verdiği bölgelerde hem aşıyı kabul etme sayılarının hem de gerçek aşılanma verilerinin daha düşük olduğu bulundu.

Sağlık yetkilileri, Cumhuriyetçilerin yüksek oy aldığı yerlerde aşı arzının talebin çok üzerinde olduğunu belirtiyorlar.

Aşılama planlarına ilişkin yapılan anketlerde, ülkedeki Cumhuriyetçilerin Demokratlara göre aşılanmaya daha az istekli oldukları ortaya konmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir