Acil serviste önlüklü, steteskoplu düzmece hekim yakalandı

Posted by

İnşaat emekçisi Serkan A. , 3 gün evvel üzerinde yeşil tabip önlüğü ve boynuna steteskop takarak KTÜ Farabi Hastanesi Acil Servisi önüne gitti. Bir mühlet hastane önünde bekledikten sonra girdiği acil servis triaj alanında bir hasta yakını ve hemşire ortasındaki tartışmaya dahil olan Serkan A., kendisini tabip olarak tanıtarak yardımcı olmak istediğini söyledi. Durumu fark edip görevlilerin kimlik sorduğu Serkan A.’nın hekim olmadığı anlaşıldı. Hastane vazifelileri durumu polise bildirdi. Güvenlik görevlilerince hastane dışına çıkartılan Serkan A. gelen polis takımınca gözaltına alındı.

‘DOKTOR OLMAK İSTEDİM’

Polisteki tabirinde hekim olmadığını ve üzerindeki kıyafet ile stetoskobu Ankara’dan satın aldığını itiraf eden Serkan A., “Doktor olmak istiyordum fakat olamadım. O heyecanı yaşamak için bu türlü bir davranışta bulundum. İnşaatta müsaadeli olduğum gün önlük giyip steteskop takıp hastaneye gittim. Pişmanım” dedi. Tabiri alınan ve savcılığa sevk edilen Serkan A. tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldı.

AMELİYATHANEYE GİRMİŞ

Sahte hekim Serkan A.’nın 8 ay evvel Rize’de inşaat emekçisi olarak çalıştığı devirde, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine giderek kendisini tabip olarak tanıtıp ameliyathaneye girdiği öğrenildi. Görevlilerce yakalanan Serkan A. hakkında başlatılan soruşturmanın sürdüğü öğrenildi. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.