AK Partili Demirbağ: Danışmanlarıma borçlandım

Posted by

Artan enflasyon sebebiyle geçim külfeti çeken yurttaşlara “Ayda 2 kilo et yiyorsak, yarım kilo yeriz” diye “öneri”de bulunan AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, milletvekili maaşının az olduğunu söyleyerek, “Şu anda utanıyorum ki, danışmanıma ‘Oradan 2-3 bin lira getirin. Niçin? Danışmanlarıma borçlanmışım maaşımı bekliyorum, 15 gün sonra alacağımız. Bayram öncesi maaşı bekliyoruz. O denli değil, dışarıdan göründüğü üzere değil. İçi giden, vicdanı olan bir insan o milletvekili maaşıyla milletvekilliği yapamaz” sözlerini kullandı.

Cumhuriyet’te yer alan habere nazaran, Tv42’de yayınlanan Sümen Altı programının bu haftaki konuğu “Ayda 2 kilo et yiyorsak, yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız” diyen ve tenkitlerin odağı haline gelen AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ oldu. Demirbağ, Gazeteciler Mücahit Enes Turbil ve Emre Özgül’ün sorularını yanıtladı.

“VİCDANI OLAN BİR İNSAN O MİLLETVEKİLİ MAAŞIYLA MİLLETVEKİLLİĞİ YAPAMAZ”

Demirbağ’ın konuşmasının ilgili kısmı şu halde:

“Şu anda utanıyorum ki, danışmanıma ‘Oradan 2-3 bin lira getirin. Niçin? Danışmanlarıma borçlanmışım maaşımı bekliyorum, 15 gün sonra alacağımız. Bayram öncesi maaşı bekliyoruz. O denli değil, dışarıdan göründüğü üzere değil. İçi giden, vicdanı olan bir insan o milletvekili maaşıyla milletvekilliği yapamaz. Çok güç. Artık ben İstanbul Belediyesi’nde bürokrattım. İdare heyeti üyeliği de alıyordum bir kontrol bir idare. Valla şu ankinden çok çok yeterliydi benim durumum. İki tanede kooperatife girdim mesken sahibi oldum ben İstanbul’da. Artık? Artık mümkün değil, nasıl yapacaksınız?”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.