AK Partili iki vekil arasında ‘Şenyaşar davası’ tartışması

Posted by

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 24 Haziran 2018 genel seçimleri öncesi AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın esnaf ziyareti sırasında çıkan silahlı kavga ve sonrasında hastanedeki saldırılar sonucunda esnaf Esvet Şenyaşar, oğulları Celal Şenyaşar ve Adil Şenyaşar hayatını kaybetmişti. Ön otopsi raporuna göre Celal ve Adil Şenyaşar kardeşlere 23 mermi isabet etmiş, babaları Evet Şenyaşar ise kesici aletlerle linç edilerek öldürülmüştü.

Saldırıyla ilgili geçtiğimiz günlerde AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın ağabeyi Celal Yıldız’ın da aralarında olduğu 4 kişi tutuklanmıştı.

Gelişmenin ardından İbrahim Halil Yıldız, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Şenyaşar ailesiyle ilgili söylediği sözlere yanıt verdi.

‘İKİ YÜZLÜ SİYASETÇİ’

Kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda Fakıbaba’ya isim vermeden göndermelerde bulunan Yıldız, “Siyaset arenasında ve toplum nezdinde karşılığı kalmayan başka siyasi parti arayışı içerisinde olan iki yüzlü siyasetçinin PKK bağlantıları net olan aileyi zavallı gibi göstermesinden utanç duyuyorum” dedi.

Yıldız, “Bu entrikalar ve oyunlar reisimiz, bayrağımız ve vatan sevgimizden vazgeçirtemez” dedi. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.