Bakan Koca, pandemi tedbirlerinin hiçe sayıldığı AKP kongresinde ‘ilim’ gördü

Bakan Koca, pandemi tedbirlerinin hiçe sayıldığı AKP kongresinde 'ilim' gördü
Bakan Koca, pandemi tedbirlerinin hiçe sayıldığı AKP kongresinde 'ilim' gördü

Pandemi tedbirlerinin rafa kalktığı AKP kongresinin ardından her gün ‘tedbir’ uyarısı yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan ilginç bir açıklama geldi. Koca, salgın kurallarının ihlalini görmezden gelerek yeniden genel başkanlığa seçilen Erdoğan’ı kutladı.

Bakan Koca, pandemi tedbirlerinin hiçe sayıldığı AKP kongresinde 'ilim' gördü

AKP’nin 7. Olağan Kongresi bugün Ankara Kapalı Spor Salonunda binlerce kişinin sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak bir araya gelmesiyle yapıldı.

Kongrede pandemi tedbirlerine uyulmaması üzerine gözler her gün ‘tedbir’ uyarısı yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya çevrildi. Koca kongre sonrası yaptığı açıklamayla tepkileri daha da şiddetlendirdi.

Kongre sonrası Twitter hesabından paylaşım yapan Koca, “Karanlıkları aydınlığa kavuşturacak olan sevgi, merhamet ve ilimdir. Bu ruhla kurulan Ak Parti 2023’te, 2053’te ve 2071’de de aynı vizyonla yoluna devam edecek. Kongremizde yeniden başkanlığa seçilen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yürekten tebrik ediyorum,” ifadelerini kullandı.

Twitter kullanıcıları Koca’nın paylaşımına tepkilerini yağdırdı.

bakan-koca-pandemi-tedbirlerinin-hice-sayildigi-akp-kongresinde-ilim-gordu-856459-1.

Koca’nın kutladığı kongreden bazı kareler:

bakan-koca-pandemi-tedbirlerinin-hice-sayildigi-akp-kongresinde-ilim-gordu-856460-1.bakan-koca-pandemi-tedbirlerinin-hice-sayildigi-akp-kongresinde-ilim-gordu-856461-1.bakan-koca-pandemi-tedbirlerinin-hice-sayildigi-akp-kongresinde-ilim-gordu-856462-1.bakan-koca-pandemi-tedbirlerinin-hice-sayildigi-akp-kongresinde-ilim-gordu-856463-1.bakan-koca-pandemi-tedbirlerinin-hice-sayildigi-akp-kongresinde-ilim-gordu-856464-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*