Beşiktaş’ta Josef de Souza şoku! Ameliyat edilecek

Posted by

Beşiktaş’ta Josef fe Souza sahalardan 2,5 ay uzak kalacak. Brezilyalı oyuncu, dizindeki sakatlık nedeniyle ameliyat olacak.

Dizindeki sıvı birikimi nedeniyle bir müddettir tedavi gören Souza, sakatlığını atlatamadı.

Son olarak Portekiz’e giden ve Porto Kulübü tabibi Nelson Pulga ile de görüşen Brezilyalı oyuncunun ameliyat olmadan dizindeki sorunu atlatamayacağına karar verildi.

Kısa müddet içinde ameliyat olacak 33 yaşındaki oyuncunun tedavisi yaklaşık 10 hafta sürecek.

Konuyla ilgili siyah-byeazlı kulüpten yapılan açıklamada ise, “Futbol A Kadromuzun Avusturya kampında oyuncumuz Josef de Souza’nın, sağ dizinde ağrı hissetmesi üzerine yapılan MR görüntülemesinde sağ diz lateral menisküs yırtığı saptanmış ve konservatif tedaviye başlanmıştır. Ancak oyuncumuzun dizindeki tepkinin konservatif tedaviye cevap vermediği değerlendirilmiş olup 20.07.2022 tarihinde artroskopik menisküs cerrahisi süreci yapılmasına karar verilmiştir.” denildi.

Josef de Souza’dan paylaşım

33 yaşındaki futbolcu toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla ıstırabını aktardı:

Her savaşı kazanamayız lakin kazanamamamız kaybettiğimiz manasına da gelmez. Bu ameliyatı olmak zorunda kalmamak için çok savaştım ancak maalesef bazen işler bizim denetimimizde olmuyor. Lakin her vakit başlangıçlar değil; sonlar kıymetlidir. Eminim ki bu dönemi her vakit olduğu üzere güçlü ve sağlam bir biçimde bitireceğim.

Tekrar güçlü olmanın verdiği onurla yapmayı en çok sevdiğim şey olan futbol oynamaya devam edeceğim. Hekimlerimize ve sıhhat grubumuza ameliyat olmadan iyileşmem için gösterdikleri gayret için teşekkür ediyorum ancak maalesef ameliyat olmak zorundayım. Artık önümüze bakma vakti. Çok kısa mühlet içinde daha güçlü döneceğim!”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.