Bursa’da eğitim uçağı evlerin üzerine düştü! Evleri zarar gören vatandaşlar o anları anlattı

Posted by

Bursa‘da tek motorlu eğitim uçağı, Osmangazi İlçesi’ne bağlı Bağlarbaşı Mahallesi’nde evlerin arasına düştü. İki kişi yaşamını yitirdi. Korkuya kapılan bölge halkı, o anları gazetecilere anlattı.

“YETKİLİLER EVİMİ YAPSIN, DÜĞÜNÜM VAR”

Uçağın düşmesi ile evi zarar gören bir vatandaş, “Ben evde yoktum. Evimin köşesi gitmiş. Ama gelinim, torunum ve komşumuzun kızı evdeydi. Onlara bir şey olmadı, kurtulmuşlar. Yaraları yok. Yetkililer benim evimi yapsınlar, bayramın ikinci günü düğünüm var benim” dedi. Olay sırasında uçağın çarptığı evde bulunan kadın, “Saçlarımı boyuyordum. Bir ses duyduk, ev sarsıldı gibi oldu. Arkadaş baktı, ‘uçak’ dedi. Anlamadım” diye konuştu.

“ÇOK KÖTÜ BİR PATLAMA OLDU”

Bölgede yaşayan vatandaş, “Ben aşağıdan geliyordum, çok kötü bir patlama oldu bildiğin gibi değil arka arkaya. Ne hissetim elim ayağım tutmadı bir çarpıntı ölüyorum dedim herhalde ölüyorum ben artık. Sokakta biri olup olmadığını hiç bilmiyorum ben giderken sokakta çoluk çocuk vardı ama yukarı çıkarken görmedim. O zamana kadar düşmüş zaten uçak. Büyük uçak mı küçük uçak mı bilen yok. Bilemiyoruz şimdi ne olduğunu. Artık televizyonlar ne gösterirse ne görürsek” dedi.

Bursa'da eğitim uçağı evlerin üzerine düştü! Evleri zarar gören vatandaşlar o anları anlattı

“UÇAKLARDAN ÇOK ŞİKAYETÇİYİZ”

Bir diğer mahalle sakini ise şu ifadeleri kullandı: “Birden geldi döndü sokağın burasına indi. Patlama arabanın üstüne düşmüş buradan bir duman bir alev çıkıca zaten biz o gürültü ile çok korktuk evlerden dışarı çıkana kadar o anda zaten dediler doğal gazları kapatın o anda zaten herkes bir panik içindeydi o anada bir karmaşa oldu ne olduğunu bizde bilemedik ama çok üzgünüz. Zaten uçaklardan çok şikayetçiyiz çok alçak uçuyorlar evlerin üzerinde korkuyorduk, ‘her an düşecekler’ diye.”

Bursa'da eğitim uçağı evlerin üzerine düştü! Evleri zarar gören vatandaşlar o anları anlattı

“ATEŞLERİ GÖRÜNCE EVDEN ÇIKAMADIM”

Uçağın düşerken çarptığı evlerden birinde bulunan Aslı Sarı ise “Olay sırasında evdeydim. Oğlum ve arkadaşım vardı evde. Bir ses duyduk. Biri ‘ Uçak’ dedi anlamadım. Arkadaşım ‘Uçak düştü’ dedi ve kaçtı çünkü bebeği vardı. Ateşleri görünce ben evden çıkamadım. Balkondan atlamaya çalıştım, atlayamadım. Merdivenlerden nasıl indiğimi bilmiyorum. Çocuğumu kucağıma aldım ve yuvarlana yuvarlana kaçtım oradan. Tekrar patlayacak sandım. Her yer gaz kokuyordu. Çok kötü oldu ama çok şükür kurtulduk. Evimiz 2 katlı, ben 2’nci kattaydım. Üst kata çarptı. Çok korktuk. Çok şükür oğlumu kurtarabildim. Çok kötüydü. Sadece düşme nedeniyle vücudumda yaralar var. Çocuğum çok kötü etkilendi. Sessizce oturuyor öyle” diye konuştu.

Bursa'da eğitim uçağı evlerin üzerine düştü! Evleri zarar gören vatandaşlar o anları anlattı

ANKA / Duygu Nil Özer – Güncel

Osmangazi, Patlama, Bursa, Uçak, Güncel, HaberlerLeave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.