CHP’den İmamoğlu’na ‘aday değilsin’ iletisi

Posted by

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’na üstü kapalı “cumhurbaşkanlığı seçiminde aday değilsin” mesajı verdi.

CHP Merkez İdare Heyeti (MYK) Toplantısı’nın akabinde kameralar karşısına geçen CHP Sözcüsü, İmamoğlu’nun seçim sonrası “belediye lideri olarak çok rahat edeceğini” söyledi:

“Erdoğan bir seçim daha kazanamayacağına nazaran bu türlü bir tasaya de mahal yoktur. İBB liderimiz yeni periyotta belediye hizmetlerini çok daha rahat yerine getirecektir.”

İmamoğlu; İngiliz gazetesi Financial Times’a verdiği mülakatta, “Türkiye’de iş dünyası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı sesini yükseltmediği için kabahatli” sözünü kullanmış, devamında ise; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimleri tekrar kazanması halinde kendisinin belediye başkanlığı vazifesinden alınabileceği formunda bir argüman ortaya atmıştı:

“Aklımıza gelmeyecek, inanmayacağımız, asla olmaz diyeceğimiz pek çok şeyi yaptılar. Seçimi iptal edebilecek zihniyete sahip olan bir kişi her şeyi yapabilir. Erdoğan seçimi kazanırsa ben bile misyondan alınabilirim.”

KAYNAK: HABER7

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.