Dışişleri’nden ABD’nin hazırladığı 2020 Türkiye İnsan Hakları Raporu’na tepki

Dışişleri'nden ABD'nin hazırladığı 2020 Türkiye İnsan Hakları Raporu'na tepki
Dışişleri'nden ABD'nin hazırladığı 2020 Türkiye İnsan Hakları Raporu'na tepki

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan 2020 Türkiye İnsan Hakları Raporu’na tepki gösteren Dışişleri Bakanlığı, “FETÖ’den, bu yıl da raporda ‘Gülen hareketi’ olarak bahsedilmesi raporu hazırlarken de yine malum çevrelerin görüşlerine alet olduğunu göstermektedir” dedi.

Dışişleri'nden ABD'nin hazırladığı 2020 Türkiye İnsan Hakları Raporu'na tepki

Dışişleri Bakanlığı, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan 2020 Türkiye İnsan Hakları Raporu’na tepki gösterdi.

Bakanlık’tan yapılan açıklamada “FETÖ’den, bu yıl da raporda ‘Gülen hareketi’ olarak bahsedilmesi, ABD’nin bu terör örgütüyle haklı mücadelemizi halen idrak edemediğini, bu terör örgütüne ilişkin ortaya koyduğumuz somut delilleri gözardı ettiğini, raporu hazırlarken de yine malum çevrelerin görüşlerine alet olduğunu göstermektedir” ifadeleri yer aldı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan ABD Dışişleri Bakanlığı’nın hazırladığı rapora yönelik tepkide “Demokrasimize kasteden, yüzlerce vatandaşımızı şehit eden, 15 Temmuz hain darbe girişiminin faili FETÖ’den, bu yıl da raporda “Gülen hareketi” olarak bahsedilmesi, ABD’nin bu terör örgütüyle haklı mücadelemizi halen idrak edemediğini, bu terör örgütüne ilişkin ortaya koyduğumuz somut delilleri gözardı ettiğini, raporu hazırlarken de yine malum çevrelerin görüşlerine alet olduğunu göstermektedir” ifadeleri yer aldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*