Duruş Haliniz Kişilik Özelliklerinizi Ortaya Çıkarıyor! İşte Karakter Özelliklerinizi Açığa Çıkaran Kişilik Testi

Posted by

Uzman bir Psikolog, duruşunuzun kişiliğiniz hakkında ne söylediğini biliyor. Kişiliğiniz ve özgüveniniz hakkında çok şey konuştuğunu belirtiyor. “Kişinin genel bütünsel gelişimi için her iki öge da gerekli” olduğunu söylüyor.

Kendinizi sık sık aşağıdaki duruşlarda buluyor musunuz? İşte kişiliğiniz hakkında söyledikleri.

BİRAZ KAMBUR

Sırtlarını asla tam olarak düzleştirmeyen, lakin çoklukla yavaşça kambur tutan beşerler çoklukla düşük özgüvene sahiptir. Uzman Psikolog, “Kendine itimadı düşük, çatışmaya ve tasaya alışmış birini gösterir” diyor.

Psikolog, sırtınızı her vakit dik tutmayı kendinize öğretmenizi önerir. Bunu yoga yahut koşu üzere antrenmanlarla de başarabilirsiniz. “Her vakit berbat duruşunuzun farkında olun ki, olursa düzeltebilesiniz.”

YÜRÜRKEN SALLANMAK

Bazı beşerler yürürken sallanır, bu da bedeninize istikrar sağlamaz. Uzman Psikolog, “Bu duruş, çaresiz ve çok zayıf bir kişiliği gösteriyor” diyor. Çok kararsız olan ve daima bir şeyleri çok düşünen savunmasız bir kişi hakkında.

Psikoloğa nazaran, kelamda topraklama teknikleri duruşun güzelleştirilmesine yardımcı olabilir. “Bu teknikler, nefesinize konsantre olurken ayaklarınızı yerde sıkıca tutmanıza yardımcı olur.”

KAFASI BEDENİNDEN ÖNDE OLANLAR

Huzursuzluk ve hiperaktiviteden muzdarip beşerler çoklukla bu duruşu, başlarının bedenlerinin geri kalanından daha önde olduğu bir konumda alırlar. Bu beşerler doğal olarak meraklıdır, fakat tıpkı vakitte güvenilmezdir. Bedenin yapısı artık tıpkı hizada değildir, bu durum ağrı ve sızılara neden olabilir. Uzman Psikolog “Bu kişi daima olarak bilgi sürece üzerinde çalışıyor” diyor.

Bu duruşu sık sık tutan bireyler, duruşlarını güzelleştirmelerine yardımcı olabilecek profesyonellere ulaşmalıdır.

Uzman Psikolog, ayrıyeten insanlara zihinlerinde huzur yaratmak için tertipli olarak idman yapmalarını ve koşmalarını tavsiye ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.