Erdoğan’ın Kanal İstanbul inadı sürüyor: Kendi egemenliğimizi tamamen tesis edeceğiz

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, uzmanların şiddetle karşı çıktığı Kanal İstanbul projesi hakkında verdiği yeni mesajında, “Burada kendi bağımsızlığımızı, kendi egemenliğimizi tamamen tesis ettiğimiz bir eser kazandırıyoruz” dedi.

Erdoğan’ın Kanal İstanbul inadı sürüyor: Kendi egemenliğimizi tamamen tesis edeceğiz

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı içindeki ‘Millet Kütüphanesi’nde ‘seçilen gençler’ ile söyleşi yaptı.

Kanal İstanbul hakkındaki bir ‘soruya’ yanıt veren Erdoğan, “Burada kendi bağımsızlığımızı, kendi egemenliğimizi tamamen tesis ettiğimiz bir eser kazandırıyoruz” dedi.

Erdoğan sözlerini, “İstanbul büyük zenginliğe kavuşmuş olacak, İstanbul Boğazı da çevrecilik açısından ciddi manada rahatlayacak” diye sürdürdü.

Erdoğan’ın Twitter hesabından paylaşılan soru-cevap kısmı şöyle:

#KütüphaneSöyleşileri’nin ilk sorusu Kanalİstanbul ile ilgiliydi. Gençlerimiz böylesine büyük bir projeyi elbette önemsiyor, merak ediyor.

İnşallah Kanalİstanbul’u hayata geçirecek, ülkemizle birlikle tüm insanlığın kullanımına sunacağız. pic.twitter.com/Ag1AUq5R0p

— Recep Tayyip Erdoğan (@RTErdogan) April 14, 2021

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir