Erkan Baş: Emek ve Özgürlük İttifakı’nda çatlak yaratmaya dair çok çaba harcandı

Türkiye İşçi Partisi (TİP), İzmir’de milletvekili adaylarını tanıttı. Tanıtım etkinliğine TİP Genel Başkanı Erkan Baş da katıldı.

ANKA Haber Ajansı’nın haberine göre, Emek ve Özgürlük İttifakı’nın Türkiye’nin önümüzdeki 100 yılını belirleyecek güçlü bir halk ittifakı olarak siyaset sahnesinde rol alması için çaba sarf edeceklerini söyleyen Erkan Baş, “Emek ve Özgürlük İttifakı’nda bir çatlak yaratmaya dair çok çaba harcandı. Burada çeşitli kışkırtıcı girişimlere karşı, büyük bir sorumlulukla bu süreci en iyi biçimde sonuca ulaştıran tüm yoldaşlarıma, başta HDP olmak üzere tüm ittifak güçlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Biz sadece TİP olarak değil, bütün Emek ve Özgürlük güçleri, hep beraber il il, mahalle mahalle çalıştık” diyen Baş, “Hiç kimse kusura bakmasın TİP, günü birlik siyasal hesaplar ile değil, Türkiye’nin geleceğine ilişkin sorumluluğu ile karar veriyor. Tüm dostlarımızın, İzmir 1. Bölge’de Yeşil Sol Parti’ye oy vererek, Emek ve Özgürlük İttifakı’nı güçlendirmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de adaletsizliğin en önemli sorun olduğunu ifade eden Baş, “Bize diyorlar ki, kindar olmayın. Değiliz. Türkiye’nin en önemli sorunu adalettir. Adaletin bizim sözlüğümüzdeki karşılığı hesaplaşmadır. Hiç geri basmayacağız. Ali İsmail’in, Berkin’in, Abdocan’ın, Hasan Ferit Gedik’in, sokakta katledilen kadınların, maden işçilerinin hesabını soracağız. Şunu bize kabul ettirmeye çalışıyorlar: Haklısınız ama güçsüzsünüz. Haklı olanın güçlü olabileceğini göstermek için bu seçimlere giriyoruz” dedi.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş’ın konuşması şu şekilde:

‘BU DİKTATÖRLÜĞE HEP BİRLİKTE SON VERECEĞİZ’

“Türkiye’yi bu karanlıktan kurtaracağız. Artık çok az zaman kaldı. Bugün buraya sizlere, arkadaşlarımızı emanet etmeye geldik. Önümüzdeki 30 günün her saatinde, her dakikasında aklımızdan çıkmamasını istediğim bir şey var: Bu tek adam dönemini bitireceğiz. Ucube rejime son vereceğiz dedik. Önümüzdeki her saniye bunun için kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz. Herkesin öncelikli görevi tek adam rejimine artık son vermektir. Bu diktatörlüğe hep birlikte son vereceğimize yürekten inanıyorum.”

‘MEMLEKETİN KURTARICILARDAN KURTULMASI LAZIM’

“Bir daha bu karanlığı yaşamamamız lazım. Onun için de kimse kusura bakmasın. Bu memleketin kurtarıcılardan kurtarılması lazım. Bizi bizden başkası kurtaramaz. Bu siyaset anlayışını ortadan kaldıracağız. Emekçilerin sözünün daha güçlü çıktığı, gençlerin kendi kararlarını kendilerinin verdiği, ne kadar yok sayılan yurttaşımız varsa bunların hepsinin siyasette etkili bir güç olması gerektiğini düşünüyoruz.”

‘TİP, TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNE İLİŞKİN SORUMLULUĞU İLE KARAR VERİYOR’

“Türkiye sadece bu ittifaka da sığmaz. Hepinizin güç birliği ile Emek ve Özgürlük İttifakı’nı da bunun için kurduk. İttifakı, Türkiye’nin önümüzdeki 100 yılını belirleyecek güçlü bir halk ittifakı olarak siyaset sahnesinde rol alması için çaba sarf edeceğiz. Emek Özgürlük İttifakı’nda bir çatlak yaratmaya dair çok çaba harcandı… Burada çeşitli kışkırtıcı girişimlere karşı, büyük bir sorumlulukla; bu süreci en iyi biçimde sonuca ulaştıran tüm yoldaşlarıma, başta HDP olmak üzere tüm ittifak güçlerimize teşekkür ediyorum. Biz sadece TİP olarak değil, bütün Emek ve Özgürlük güçleri, hep beraber il il, mahalle mahalle çalıştık. Hiç kimse kusura bakmasın TİP, günü birlik siyasal hesaplar ile değil, Türkiye’nin geleceğine ilişkin sorumluluğu ile karar veriyor. O yüzden İzmir 1. Bölge’deki arkadaşlarımız bu sefer kusura bakmasınlar. Tüm dostlarımızın, İzmir 1. Bölge’de Yeşil Sol Parti’ye oy vererek, Emek ve Özgürlük İttifakı’nı güçlendirmesi gerekiyor.”

‘HESAPLAŞACAĞIM DİYEN PARTİNİN PUSULADA YER ALMASI LAZIM’

“Hepinizden, bu bütünlükle, bu sorumlulukla yaklaşan bir tavır bekliyorum. TİP, gerçekten tam zamanında pusulada yerini aldı. Ne diyor TİP? 20 yıllık karanlık döneme son vereceğiz ama bir daha karanlığı yaşamaması için hesap sormamız lazım. Hesaplaşacağım diyen partinin pusulada yer alması lazım. Hiç lamı cimi yok. Bu memlekette gençlerin geleceğini, çocuklarımızı; tarikatlara, cemaatlere, yobazlara terk etmeyeceğiz diyen bir partinin pusulada olması önemlidir.”

‘BU HALKTAN ÇALDIKLARI NE VARSA, HEPSİNİN HESABINI MUTLAKA SORACAĞIZ’

“Bize diyorlar ki, kindar olmayın. Değiliz. Türkiye’nin en önemli sorunu adalettir. Adaletin bizim sözlüğümüzdeki karşılığı hesaplaşmadır. Hiç geri basmayacağız. Herkes bilsin, herkes duysun. Ali İsmail’in, Berkin’in, Abdocan’ın, Hasan Ferit Gedik’in, sokakta katledilen kadınların, maden işçilerinin hesabını soracağız. Bu halktan çaldıkları ne varsa, hepsinin hesabını mutlaka soracağız… Şunu bize kabul ettirmeye çalışıyorlar: Haklısınız ama güçsüzsünüz. Haklı olanın güçlü olabileceğini göstermek için bu seçimlere giriyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir