Eurovision’un sesi Bülend Özveren ağır bakıma kaldırıldı

Posted by

NTV’de yer alan habere nazaran, Bülend Özveren’in eşi Sebla Özveren ünlü sunucunun sıhhat durumuyla alakalı açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, “Eşim Bülend Özveren, ani bir rahatsızlık nedeniyle Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi ağır bakımında. Dualarınız için teşekkür ederim” denildi.

BÜLEND ÖZVEREN KİMDİR?

Özveren 1943 yılında İstanbul’da doğdu. Sultan Ahmet İlkokulundan mezun olduktan sonra, orta tahsilini Saint-Benoit Fransız Erkek Lisesinde, liseyi parasız yatılı olarak Galatasaray Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden üçüncü sınıfta iken ayrılıp Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne geçti 1971 yılında buradan mezun oldu.

31 Temmuz 1965 tarihinde TRT İstanbul Radyosunda vazifeye başladı. 1971 yılında deneme yayınına başlayan TRT İzmir Televizyonu’nda birinci canlı TV yayınları gerçekleştirdi.

Aynı yıl Ankara’ya gitti ve TRT tarihinde birinci olarak başlatılan canlı sabah programlarını (Sabahtan sabaha) hazırladı ve sundu. Bu periyotta bir program önerisi ile TRT’nin Eurovision Müzik Müsabakasına birinci kere katılmasını sağladı.

1975 yılından itibaren Ankara Televizyonu takımlı yapımcı-sunucusu olarak yüzlerce canlı yayında misyon aldı. Özveren, 1975 ve 2012 yılları ortasında aralıklarla Eurovision Müzik Yarışı’nın sunuculuğunu yapmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.