Ezgi Doğan: Hoşluk ve sıhhatte Türkiye cazibe merkezi durumunda

Posted by

Aris Hoşluk Merkezi’nin yöneticisi Ezgi Doğan, hoşluk kesimi ve cilt sıhhatine ait konuştu. Hoşluk ve sıhhat dalında Türkiye’nin bir cazibe merkezi durumunda olduğunu söyleyen Ezgi Doğan, “Türkiye sıhhatte son yıllarda kıymetli atılımlar sağladı. Sıhhatte yapılan atılımlarla birlikte Türkiye bir cazibe merkezi haline geldi. Son yıllarda turistler ülkemize yalnızca gezmek için değil tedavi muhtaçlıklarını da karşılamak üzere geliyorlar. Bilhassa de hoşluk dalı ve cilt sıhhati bu mevzunun başında geliyor diyebiliriz. Türkiye’ye gelen turistler hoşluk merkezlerine gelerek tüm bakım ve gereksinimlerini inançlı ve sağlıklı bir formda halledebiliyor. Mutlu formda ayrılan turistlerin ülkelerine döndükten sonra durumu etraflarıyla paylaşmalarından sonra her geçen gün bu mevzu da önemli bir istek oluyor. Bu alanda adeta bir patlama yaşanıyor diyebiliriz” dedi.

Özellikle lazer epilasyon ve bölgesel zayıflama talebinin çok olduğunu belirten Doğan, cilt sıhhatine ait ise, “Cildimiz birçok dış ve iç etkene maruz kalmaktadır. İnsanların hayatı boyuncu yaşanan gelişmeler, kullandığı ilaçlar, kilo alma ve kilo vermek üzere durumlar cildimizi olumsuz etkilemektedir. Bilhassa hamilelik ve doğum sonrasında ani kilo alımı ve kilo kaybı nedeniyle ciltte çatlaklar oluşmakta. Tabi bu hususlarda da turistlerin ağır bir formda ilgisini çekiyoruz. Ülkemize bu taraftaki sıhhat hizmeti için gelen turist sayısı her geçen gün artıyor” dedi.

Türkiye’de sıhhat turizmi nedeniyle gelen turist sayısının her geçen gün arttığına dikkat çeken Doğan, “Sadece turistler değil Türk bayanlar da bu bakımlara bir epey değer veriyor. Yaz aylarıyla bir arada çok ağır bir periyoda girdik diyebiliriz. Zira beşerler genelde tatile çıkmadan evvel bu cins bakımlarını yapmak istiyor. Bu da bir epey ağır bir dönem geçirmemizi sağlıyor. Tabi bu bakımlarını kış aylarında yapmayı tercih edenler de var” diye konuştu.

KAYNAK: İHA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.