FETO Borsasında tavan 100 milyon

CHP’nin FETÖ borsası tezlerinin araştırılması talebiyle verdiği önerge AKP-MHP oylarıyla reddedildi. CHP’li Başarır, “Pablo Escobar’a rahmet okutuyorsunuz’’ dedi.

CHP Mersin milletvekili Ali Yetenekli Başarır, Türkiye’nin kirli para cenneti olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Bir kuyumculuk şirketi ile tertipli olarak para alışverişinde bulunan hala de misyonda olan yargıçlar, savcılar, valiler, kaymakamlar, eski bir İçişleri Bakanı var. 2016’dan bu yana MASAK inceleme yapıyor, Zülküf Ortaç’a gönderilen paralar, tek tek belirlenmiş. 900 bin liradan 3 milyona kadar giden sayılar var. Soruşturma sonucu hakim savcı değil kuyumcu hakkında dolandırıcılıktan dava açılıyor.

HATALILAR TERFİ ETTİ

Bu savcılardan biri şu anda Başsavcı, biri ağır ceza lideri, Valiler de büyük vilayetlere terfi ediyor. Kaymakamlar daha büyük ilçelere gidiyor. Pisliği daima halının altına atıyorsunuz. Türkiye, kara para, kirli para cenneti olmuş. Bürokrat ve yargıçlar bulaşmış. Geldiğimiz noktada durum şu; Pablo Escobar’a rahmet okutuyorsunuz. Aktörler aşikâr, senaryo belirli, siz Escobar’ı geçtiniz.” ÂLÂ Partili Ayhan Erel ise “Borsanın tabanı 100 bin lira, tavanı ise 100 milyon dolara kadar gidiyor” diye konuştu.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.