Fransa Cumhurbaşkanı Macron ABD’nin Rusya’ya yaptırımlarını yeterli bulmadı

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Ukrayna’nın doğusunda ve Kırım’da artan gerginliğe dikkat çekerek, Rusya’yı caydırmak için sadece yaptırımların yeterli olmayabileceğini ifade etti.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ABD’nin Rusya'ya yaptırımlarını yeterli bulmadı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ABD’de yayın yapan CBC kanalına son zamanlarda artan Moskova-Washington krizine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Macron, uluslararası toplumun Rusya’ya karşı kırmızı çizgilerini net bir şekilde çizmesi gerektiğini kaydederek, Ukrayna’nın doğusunda ve Kırım’da artan gerginliğe işaret etti. Macron ayrıca, Rusya’yı caydırmak için sadece yaptırımların yeterli olmayabileceğini söyledi.

Rusya’ya ilişkin kırmızı çizgilerimizi net bir şekilde çizmeliyiz diyen Macron, “Rusya’ya ilişkin kırmızı çizgilerimizi net bir şekilde çizmeliyiz. Güvenilir olmanın tek yolu bu. Yaptırımlar tek başına yeterli değil, ancak yaptırımlar bir paketin parçasıdır” ifadesini kullandı. Macron, yapıcı diyalogu tercih ettiğini ancak bunun için önce güvenilirliğe sahip olmaları gerektiğini bildirdi.

ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki muhtemel bir görüşmeyi desteklediğinin de altını çizen Macron, diyalogu her zaman önemsediğini belirtti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir