İtalya’da Cengiz Ünder krizi! Roma’yı kızdırdı

Posted by

Sezon başında Roma’dan Fransız devi Olimpik Marsilya’ya kiralanan milli yıldız Cengiz Ünder, gösterdiği başarılı performans ike adeta Ligue 1’e damga vurdu. 24 yaşındaki futbolcu, Fransız basınına verdiği röportasj sonrası İtalya’da adeta eleştiri yağmuruna tutuldu.

‘ROMA’DA DA OYNADIM AMA MARSİLYA GİBİ DEĞİL’

Marsilya ile büyük bir uyum yakalayan Cengiz Ünder, takımı sırtlayan isimlerden biri haline geldi. Başarılı performansı sonrası basının da ilgisini çeken Ünder, Fransa’da verdiği bir röportajda, “Kariyerimdeki en çılgın atmosferleri Türkiye’de yaşadım. Türkiye’de Beşiktaş ‘ta benzer bir atmosfer var ve bu coşkuyu Marsilya’da da hissedebiliyorum. Marsilya’da Türkiye’deki atmosferi buldum. Roma’da da oynadım ama Marsilya gibi değil. Bu destek, futbol oynama arzumuzun ötesine geçmeye itiyor” sözlerini kullandı.

İTALYANLARI KIZDIRDI

Akşam’ın İtalyan basınından aktardığı habere göre, Cengiz Ünder’in Marsilya’nın Roma’dan daha iyi olduğunu söylemesi İtalyanları kızdırdı.

ROMA TARAFTARLARINDAN BÜYÜK TEPKİ

24 yaşındaki milli yıldızın bu açıklamaları, Roma taraftarlarının tepkisine neden oldu. Cengiz Ünder’in Roma’da bekleneni veremediğini belirten İtalyan taraftarlar, Ünder’in özellikle taraftar noktasında Marsilya’yı daha ön planda tutmasına da bir hayli bozulduklarını ifade ediyorlar.

40 MAÇTA 12 GOL, 5 ASİST

Marsilya formasıyla bu sezon dört farklı kulvarda 40 maça çıkan Cengiz Ünder 12 gol ve 5 asist kaydetti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.