Katar, LGBT kararını böyle duyurdu: 28 gün için inancımızı değiştirmeyeceğiz!

Posted by

Turnuvanın güvenliğini denetleyen Tümgeneral Abdulaziz Abdullah Al Ansari, Dünya Kupası’nda 28 gün için inançlarını değiştiremeyeceklerini söylerken taraftarlara gökkuşağı bayrakları konusunda uyarı yaptı.

Al Ansari, AP’ye verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı: 

Eğer gökkuşağı bayraklı bir taraftarın elinden bayrağı alıyorsam gerçekten ama gerçekten ona hakaret etmek için değil, onu korumak için yapıyorum. Çünkü ben olmazsam etrafındaki herhangi biri ona saldırabilir. Bu noktada gerçekten o bayrağı kaldırmaya gerek yok.

’28 GÜNLÜĞÜNE İNANCIMIZI DEĞİŞTİRMEYİZ’

Odaları birlikte tutun, birlikte uyuyun. Bu bizi ilgilendirmeyen bir durum. Turnuvanın organizasyonu için buradayız. İnsanların arasındaki kişisel şeylerin ötesine geçmeyelim. Burada yasaları değiştiremeyiz. Dünya Kupası’nda 28 günlüğüne inancımızı değiştiremeyiz.

‘FIFA VE KATAR BU ENDİŞELERİ DERHAL ELE ALMALI’

Uluslararası LGBT+ Derneği’nden Julia Ehrt ile Avrupa Futbol Taraftarları’ndan Ronain Evain, ortak bir bildiride, “Genellikle sözde korumalar, temelde insan hakları ihlallerini örtbas etmek için kullanılan sis perdeleridir. FIFA ve Katar bu endişeleri derhal ele almalı ve güvenli bir turnuva düzenleme şansı olduğunu göstermelidir.” dedi.

FIFA Başkanı Gianni Infantino bu hafta Doha’da yaptığı açıklamada, “Bu konuda hepimiz, Katar’da herkesin hoş karşılandığını göreceğiz” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.