Konya’da TSK’ye ait gösteri uçağı düştü: 1 pilot yaşamını yitirdi

Konya'da TSK'ye ait gösteri uçağı düştü: 1 pilot yaşamını yitirdi
Konya'da TSK'ye ait gösteri uçağı düştü: 1 pilot yaşamını yitirdi

Türk Yıldızlarına ait 1xNF-5 gösteri uçağının eğitim yaptığı esnada Konya’da düştüğü bildirildi. Milli Savunma Bakanlığı, uçağın pilotunun hayatını kaybettiğini açıkladı.

Konya'da TSK'ye ait gösteri uçağı düştü: 1 pilot yaşamını yitirdi

Konya’nın merkez Karatay ilçesinde NF-5 tipi askeri gösteri uçağı düştü. Kazada pilot yaşamını yitirdi.

AA’nın aktardığına göre, Karatay ilçesine bağlı Fevzi Çakmak Mahallesi’nde boş alana uçak düştüğü ihbarı üzerine polis, jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri bölgeye gönderildi. Jandarma ekipleri, bölgede güvenlik tedbiri aldı.

Milli Savunma Bakanlığı, eğitim uçuşu yapan Türk Yıldızları’na ait NF-5 uçağının saat 14.15’te Konya’da düştüğünü açıkladı.

PİLOT YAŞAMINI YİTİRDİ

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada ise, görevli pilotun hayatını kaybettiği bildirildi. Açıklamada, “Konya’da eğitim uçuşu sırasında kaza kırıma uğrayan Hava Kuvvetlerimize ait NF-5 uçağımızın pilotu şehit olmuştur. Kahraman Pilotumuza Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz.” denildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*