Malatya Beydağı Tabiat Parkı ağaçlandırılıyor

Posted by

Malatya genelinde yapmış olduğu çalışmalarla Malatya’nın yeşil dokusunu artıran çalışmalara imza atan Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanlığı, Beydağı Tabiat Parkı içerisinde çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

MALATYA (İGFA) – Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanı Berkan Samanlıoğlu, Beydağı Tabiat Parkında devam eden çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Amaçlarının geleceğe daha yeşil bir Malatya bırakmak olduğunu belirten Samanlıoğlu, “Şehrimizin yeşil alanlarını artırmak, amacıyla Malatya genelinde çalışmalar yürütmekteyiz. Park Bahçeler Dairesi olarak baharın gelmesiyle birlikte, parklarımızın, yeşil alanlarımızın kavşaklarımızın yeşillendirilmesi, ağaçlandırılması ve bitki örtüsü ile buluşturulmasıiçin ekiplerimiz yoğun bir gayret harcıyor. Bu kapsamda ekiplerimiz 3 milyon 300 bin m2’lik Beydağı Tabiat Parkı içerisinde de çalışmalara başladı” dedi.

Yenileme ve yeşillendirme çalışmalarının Horata Mesire alanında, mevcut parklarda ve yeni yapmakta olduğumuz parklarda da sürdüğünü kaydeden Samanlıoğlu, ” Vatandaşlarımızın bayramda vakit geçirecekleri alanlardaki çalışmalarımızı inşallah en kısa süre içerisinde tamamlayacağız. Daha yeşil bir Malatya için çok çalışacağız. Malatya’mız için projelerimiz ve çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam ediyor. Malatya’mızdaki yeşil alan, yapmış olduğumuz çalışmalarla birlikte üç katına ulaştı. Gerçekleştirmiş olduğumuz yeni projelerimizle bu sayıyı inşallah daha ilerilere taşıyacağız” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.