Memleket Partisi’nde parti sözcüsü ve 5 isim istifa etti

ANKARA- Muharrem İnce’nin Genel Başkanlığını yürüttüğü Memleket Partisi’nin Parti Sözcüsü ve Genel Başkanvekili olan Gaye Usluer ile Memleket Partisi Genel Sekreteri Hakkı Akalın ortalarında bulunduğu altı üst seviye yönetici istifa etti.

Genel Sayman Serkan Ufuk Akgün, MYK Üyesi Prof. Dr. Ali İstek Büyükuslu, PM Üyeleri Meryem Şengül Kala ve Oğuz Giray da istifa eden başka isimler oldu.

‘PARTİ BAŞLANGIÇTAKİ TEZİNDEN UZAKLAŞTI’

Memleket Partisi Genel Sekreteri Hakkı Akalın, Memleket Partisi Vilayet Başkanları’nın olduğu Whatsapp kümesine bildiri göndererek istifa ettiğini duyurdu. Akalın, “Uzun müddetten beri var olan çözümsüzlüklerin içinde, partinin başlangıçtaki gaye ve argümanından uzaklaştığını üzülerek gözlemledim” tabirlerine yer verdiği bildirisinde şunları söyledi:

SEÇİME KATILMA GEREKLİLİĞİNİ YERİNE GETİRDİK: Çok bedelli mesleğime de orta vererek, Mustafa Kemal Atatürk’ün prensip ve ihtilallerine bağlılıktan ayrılmadan, 16 aydan beri kuruluşundan evvel ve sonra parti için bir nefer üzere çalışmayı misyon bildim. Bu süreçte sevinçli günlerim de mutsuz günlerim de oldu. Başlangıçta önümüzde yapacağımız güçlü pek çok iş olduğunu düşünerek yola çıkmıştık. 17 Mayıs 2021’de partinin kuruluşundan itibaren 4 ay içinde yasal olarak zarurî örgütlenmeyi tamamlayarak 18 Eylül 2021 tarihinde Kurultayı yaptık. Böylelikle seçimlere katılabilmek için gerekli şartları yerine getirdik.

VİCDANİ HUZUR İÇİNDEYİM: Bugün prestijiyle kongreleri yapılmış 45 vilayet örgütümüz, örgütlenmesini tamamlamaya çalışan 18 ilimiz, toplam 63 ilimiz mevcut. Bilhassa kurultaydan sonra karşılaştığım tüm aksiliklere rağmen bana verilen misyonu yapmanın ve sorumluluğu yerine getirmenin bugün vicdani huzuru içindeyim. Uzun müddetten beri var olan çözümsüzlüklerin içinde, partinin başlangıçtaki maksat ve tezinden uzaklaştığını üzülerek gözlemledim. En nihayetinde kuruluşta var olan heyecan ve inancımı yitirerek bir yol ayrımına geldim. Türkiye’nin dış ve iç tehdit, baskı ve krizlerle karşılaştığı çok kritik bir süreçte seçimlere de bir yıldan az bir mühlet kala, ülke siyasetine olumsuz bir katkıda bulunmanın sorumluluğunu üstlenmek istemiyorum.

İNCE’YE TEŞEKKÜR: İnanç, gurur ve kararlılıkla Türkiye sevdası uğruna çıktığım buradaki seyahatimin sonunda beni örgütü kurmak üzere Genel Sekreter olarak görevlendiren sayın Genel Lider Muharrem İnce’ye, partiyi yoktan var eden ve bizimle her vakit ahenk içinde çalışan özverili örgütümüze, Genel Sekreterlik’te bana yardımcı olan, birlikte vazife yaptığım bedelli yönetici arkadaşlarıma ve gece gündüz bir arada olduğum Genel Merkez’in tüm çalışanına teşekkür ediyor, 13 aydan beri sürdürdüğüm Genel Sekreterlik vazifesinden, Merkez İdare Konseyi ve Parti Meclisi üyeliğinden ve kurucusu olduğum Memleket Partisi’nden ayrılıyorum. Hoşça ve sıhhatle kalın. “

PARTİ HARİKA KURULTAYA GİDİYOR

Edinilen bilgiye nazaran Memleket Partisi MYK Üyeleri toplantı kararı aldı. Toplantının akabinde harika bir kurultay kararının açıklanacağı belirtildi. (DUVAR)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.