Nuray’ı öldüren eski nişanlısı hakkında yeni argüman

Posted by

Antalya’da 18 Ocak 2020 tarihinde kan dondurucu olay yaşanmıştı.

Edinilen bilgiye nazaran, 17 yaşındaki Nuray Demir, annesinin kuzeni olan Birol K.’nın cinsel istismarına maruz kaldı.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken Demir, 18 Mart tarihinde eski nişanlısı 30 yaşındaki Taner Bektaş tarafından otel odasında boğularak öldürüldü.

Olay sonrası kaçan Bektaş, Yalova’da yakalanarak Antalya’ya getirildi.

“Birol’u öldürmemi istedi”

İfadesinde hatasını itiraf eden Bektaş, “Kendisi daha evvel cinsel istismarda bulunan Birol’u öldürmemi istedi, kabul etmezsem evlenmeyeceğini söyledi. Bu biçimde bir evliliği kabul edemeyeceğimi söyleyince boğazıma sarıldı.


“Zayıf olduğu için bana direnemedi”

Ben de tıpkı formda kendisinin boğazını sıkmaya başladım. Zayıf olduğu için bana direnemedi. Hareketsiz kalana kadar sıkmaya devam ettim. Öldüğünü anlayınca otelden ayrılıp, Yalova’ya gittim” dedi.

Ömür uzunluğu mahpusla yargılandı

Emniyetteki süreçlerin akabinde adliyeye sevk edilen Bektaş, nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi. ‘Çocuğu taammüden öldürme’ hatasından ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus cezası istemiyle yargılanan Taner Bektaş, Antalya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada ikinci sefer hakim karşısına çıktı.

Sanık Taner Bektaş, kaldığı cezaevinden SEBGİS ile katılırken, Nuray Demir’in teyzesi ve akrabalarının yanı sıra taraf avukatları ise duruşma salonunda hazır bulundu. Duruşmada şahit olarak dinlenen A.B., olay günü Nuray Demir’in kendisine eski nişanlısıyla buluşacağını söylediğini aktardı.

“Nuray, Taner’den kurtulmak istiyordu”

Muratpaşa ilçesindeki bir AVM’nin önünde Nuray Demir ve Taner Bektaş ile görüştüğünü belirten A.B., olay günü yaşananları anlattı. A.B., “Nuray’ın Taner’den rahatsız olduğunu anlıyordum. Nuray Tamer’den kurtulmak istiyordu. Nuray olay günü tedirgindi. Marketten alkol aldık. Falezlerin oraya gittiğimizde ben içmedim. Nuray ve sanık kendisine doldurdu.


“Sanığın otele gitme ısrarı vardı”

Sanık tuvalete gittiğinde Nuray alkolü yere döktü. İkisi otele gittiler. Lakin sanığın otele gitme ısrarı vardı. Nuray, Taner’den ayrılacaktı, bu nedenle ayrılmak için otele gitti. Ben de sinemaya gittim. Nuray’la konuştum, sinemanın bitmesine yarım saat olduğunu söyledim. Nuray da bana ‘Çıkınca meskene birlikte gidelim’ dedi. Sinema bittikten sonra Nuray’a ulaşamayınca sanığı aradım lakin karşılık alamadım.

Sonra sanık beni aradı. Nuray’ı sorduğumda annesine gönderdiğini söyledi. Taner, Nuray’ın annesiyle de görüşmüş ve Nuray’ın benimle gittiğini söylemiş. Bu ortada Nuray’ın annesi bana ulaştı. Olayı sonradan öğrendik” halinde konuştu.

Duruşma ileri tarihe ertelendi

Sanık Taner Bektaş ise şahit A.B.’nin beyanlarını kabul etmediğini belirtti. Nuray’ın cep telefonu kayıtlarının incelenmesi, yeni kanıtların toplanması için mahkeme heyeti duruşmayı 22 Eylül’e erteledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.