Savcı Özlem Salkım, evinde silahla başından vuruldu

Savcı Özlem Salkım, evinde silahla başından vuruldu
Savcı Özlem Salkım, evinde silahla başından vuruldu

Yozgat Sorgun’da görev yapan Cumhuriyet Savcısı Özlem Sorgun, evinde başından vurularak ağır yaralandı. Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığı, tanıkların Salkım’ın ‘silahla oynarken vurulduğu’ yönünde ifade verdiğini duyurdu, dört kamu görevlisi gözaltında.

Savcı Özlem Salkım, evinde silahla başından vuruldu

Sorgun Cumhuriyet Savcısı Özlem Salkım evinde başından vuruldu, ağır yaralandı. Evde bulunan dört kamu görevlisi gözaltına alındı.

Olay, dün gece saatlerinde Cumhuriyet Savcısı Özlem Salkım’ın oturduğu Bahçelievler Mahallesi Yazıcıoğlu Caddesi’ndeki evinde meydana geldi. Özlem Salkım, iddiaya göre evde aralarında kamu personellerinin bulunduğu arkadaş grubu ile doğum günü kutladığı sırada başından tabanca ile vuruldu.

Salkım, arkadaşlarının haber vermesiyle gelen 112 Acil Servis ekibi tarafından ilk müdahalesi yapılarak, ambulansla Sorgun Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Cumhuriyet Savcısı Salkım, buradaki ilk müdahalesinden sonra da Yozgat Bozok Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Ameliyat edilerek tedaviye alınan Özlem Salkım’ın sağlık durumunun ciddi olduğu öğrenildi. Sorgun Cumhuriyet Başsavcılığı, Savcı Özlem Salkım’ın vurulmasıyla ilgili soruşturma başlatırken, polis olayın meydana geldiği evde inceleme yaptı.

Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan olayla ilgili yapılan açıklamada, tanıkların Salkım’ın A.M. isimli şahsa ait silahla ‘oynarken’ vurulduğunu söylediği bildirildi. “Doğum günü kutlaması sırasında Ö.S.’nin silahla yaralanması ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatılarak evde misafir olarak bulunan 4 kamu görevlisi gözaltına alınmıştır” denilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Şüpheliler alınan ifadelerinde, Ö.S.’nin evdeki A.M’ye ait silahla oynarken silahın ateş alması sonucu yaralandığını belirtmişlerdir. Olay yerinin detaylı incelemesi uzman ekiplerce yapılarak olayda kullanılan silah, mermi çekirdeği ve kovan ile şüphelilere ait eşyalara delil amaçlı el konulmuş olay yeri muhafaza altına alınmıştır. Hayati tehlikesi bulunan yaralı Ö.S’nin tedavisi devam etmekte olup, soruşturma Sorgun Cumhuriyet Başsavcılığımızca tüm yönleriyle ve titizlikle devam etmektedir.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*