Şenyaşarlar davasında mağdura 37 yıl ceza

Şenyaşarlar davasında mağdura 37 yıl ceza
Şenyaşarlar davasında mağdura 37 yıl ceza

Şenyaşarlar davasında mağdura 37 yıl ceza

Haber Merkezi

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de Şenyaşar Ailesinin, AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları, kardeşi ve yakınlarının saldırısına uğramasına ilişkin dava dün Malatya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davanın 7’nci duruşmasında Şenyaşarların avukatları esasa ilişkin savunma yaptı. Dava kapsamında tutuklu yargılanan Fadıl Şenyaşar, haksızlığa uğradıklarını, uzun süredir tek kişilik odada tutulduğunu belirterek tahliye talebinde bulundu.

Ferit Şenyaşar, ailece bir katliama maruz kaldıklarını aktararak Dosyanın bir an önce kapatılmaya çalışıldığını söyledi. Şenyaşar Ailesi’nin avukatlarından Bülent Duran ise dava dosyası ve yürütülen soruşturmanın başından beri kendilerine kapalı olduğunu vurguladı. Duran, ‘’Bu soruşturma adil yürütülmedi. Sadece bir kişi tutuklu başka kimseye soruşturma açılmadı. Hukuksuzca hazırlanan bu iddianame ile yargılama yapılıyor” dedi.

Müvekkillerinin hiçbir örgütle bağı ve alakası olmadığını ifade eden ailenin avukatlarından Hidayet Enmek de “İlk saldıran Yıldız ailesidir. Bu görüntülerde de mevcuttur” diye konuştu.

Mahkeme olayda babası ve kardeşlerini yitiren tutuklu sanıklardan Fadıl Şenyaşar’a 37 yıl 9 ay hapis verdi. Davanın diğer tutuklu sanığı Enver Yıldız hakkında ise 18 yıl hapis cezasına hükmedildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*