Sezen Aksu, Kültür Servisi’ne telif davası açtı

Sezen Aksu, Kültür Servisi'ne telif davası açtı
Sezen Aksu, Kültür Servisi'ne telif davası açtı

Sezen Aksu, ‘Demo’ albümünü haberleştirip, ‘Begonvil’ şarkısının YouTube yönlendirmesini paylaşan Kültür Servisi sitesine telif davası açtı. Davanın ilk duruşması 1 Haziran’da İstanbul 2. Fikri ve Sınai Haklar Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Sezen Aksu, Kültür Servisi'ne telif davası açtı

Şarkıcı Sezen Aksu, ‘Demo’ albümünü haberleştirip, ‘Begonvil’ şarkısının YouTube yönlendirmesini paylaşan Kültür Servisi sitesine telif davası açtı.

Kültür Servisi’nden yapılan açıklamada, davanın ilk duruşmasının 1 Haziran’da İstanbul 2. Fikri ve Sınai Haklar Ceza Mahkemesi’nde görüleceği ifade edildi.

“Sezen Aksu, YouTube’a özel hazırladığı albümü haber yaparken YouTube yönlendirmesine yer veren bir kültür gazetesine resmen telif davası açtı” ifadelerine yer verilen Kültür Servisi’nin açıklamasında şunlar kaydedildi:

“1 Haziran’da, begonviller boy verip, Bodrum’u yasemenler bastığında, Sezen Aksu nerede olur bilinmez, biz Çağlayan Adliyesi’nde hakim karşısında olacağız. Gazeteci yargılamalarının vaka-i adiyeden sayıldığı bugünün Türkiye’sinde, hiç aklımıza gelmezdi, demek bizim adliye mesaimizin sebebi Sezen Aksu olacakmış. Hadi bakalım…”

NE OLMUŞTU?

Süreç hakkında bilgi veren Kültür Servisi, açıklamasında şunları ifade etti: “Sezen Aksu’nun yapım şirketi SN Müzik’in gazetemizde Aksu’nun şarkısının YouTube yönlendirmesine yer verdiğimiz için telif ihlali gerekçesiyle Kültür Servisi’nden şikayetçi olduğunu ve dava tehdidinde bulunduğunu, 9 Mart tarihli haberimizle duyurmuştuk. Karşı taraf uzlaşma için 11 bin lira istemiş, 9 bin lira nakitle anlaşabileceğimizi söylemişti. Biz de telif hakkı ihlalinde bulunmadığımızı, mahkemede kendimizi savunacağımızı bildirmiş ve 11 Mart’ta Çağlayan Adliyesi’nde uzlaşmayacağımıza dair belge imzalamıştık.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*