Sinop’ta cansız vücudu bulunan bayan öldürülüp yakılarak katledilmiş

Posted by

Boyabat ilçesinde cansız vücudu bulunan 52 yaşındaki Gülten İnan’ın bıçaklanarak öldürüldüğü, akabinde aracıyla yakıldıktan sonra gölete atıldığı tespit edildi.

Boyabat Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Vilayet Jandarma Komutanlığı Jandarma Hata Araştırma Timi (JASAT) ile özel çalışma kümesi takımları, ilçeye bağlı Koçak köyüne yakın bir bölgedeki gölette İnan’ın cansız vücudunun bulunmasıyla ilgili çalışma başlattı.

İlçedeki iş yerlerine ilişkin 54 güvenlik kamerası imajları ile KGYS kayıtlarını inceleyen jandarma grupları, İnan’ın yol kenarında yanmış halde bulunan aracının olayın yaşadığı gün köye giden yol güzergahında öteki biri tarafından kullanıldığını tespit etti.

Boyabat’ta cansız vücudu bulunan Gülten İnan’ın (sağda) bıçaklanarak öldürüldüğü, akabinde aracıyla yakıldıktan sonra gölete atıldığı tespit edildi. Alınan sözler ve imgelerden kimliği tespit edilen şüphelinin, ilçede esnaflık yapan Kadir K. (solda) olduğunu belirleyen takımlar, zanlıyı meskeninde gözaltına aldı.

Alınan sözler ve imajlardan kimliği tespit edilen şüphelinin, ilçede esnaflık yapan Kadir K. olduğunu belirleyen takımlar, zanlıyı konutunda gözaltına aldı. Jandarmadaki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince ‘kasten öldürme’ teziyle tutuklandı.

Gülten İnan ile Kadir K. ortasında alacak problemi nedeniyle uyuşmazlık bulunduğu, olay günü ikili ortasında bu nedenle tartışma yaşandığı, zanlının İnan’ı bıçakla öldürdükten sonra aracıyla birlikte yaktığı, akabinde cansız vücudunu gölete attığı ortaya çıkarıldı.

NE OLMUŞTU?

Koçak köyünde 17 Ağustos’ta yol kenarında yanmış halde bir araba gören köylüler durumu jandarmaya bildirmiş, sahibi Gülten İnan’ın meskeninde olmadığının tespiti üzerine deniz polisi ile yakınları ve komşularının iştirakiyle çalışma başlatılmıştı. İnan’ın cansız vücudu, yürütülen çalışmalar sonucu aracın yandığı bölgenin yaklaşık 500 metre uzağındaki gölette bulunmuştu. AA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.