Süleyman Soylu: Atatürk büstüne saldıran zanlı yakalandı

Süleyman Soylu: Atatürk büstüne saldıran zanlı yakalandı
Süleyman Soylu: Atatürk büstüne saldıran zanlı yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Tekirdağ’da Atatürk büstüne saldıran kişinin yakalandığını duyurdu.

Süleyman Soylu: Atatürk büstüne saldıran zanlı yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı açıklamada Tekirdağ’da Atatürk büstüne saldıran zanlının yakalandığını belirtti.

Soylu yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Tekirdağ’da Atatürk üzerinden provakasyon yapan zanlı yakalandı… Türk polisine koskoca bir alkış. İki gündür üstün bir teknik kullanarak yaptıkları analiz sonucu tesbit takdire değer. Türk polisi yakalar.”

Tekirdağ’da Atatürk üzerinden provakasyon yapan zanlı yakalandı…

Türk polisine koskoca bir alkış

İki gündür üstün bir teknik kullanarak
yaptıkları analiz sonucu tespit takdire değer

Türk polisi yakalar @EmniyetGM

— Süleyman Soylu | Maske Mesafe Temizlik (@suleymansoylu) March 31, 2021

***

NE OLMUŞTU?

Tekirdağ’da Yeni Çiftlik Nizamettin Demirdöven İlköğretim Okulu’ndaki Atatürk büstüne saldırılmıştı. Okul duvarına “Allah put yapmayı yasakladı. Müslüman put yapmaz” ve bahçede bulunan Atatürk büstüne çekiçle zarar verilerek, büstün üzerine “Atatürkçülük putperestliktir” yazılmıştı.

Olayın ardından Yeniçiftlik Belediye Ortaokulu’ndaki Atatürk büstünün üzerine yazılar yazıldığı ve Opet Anadolu Lisesi’ndeki Atatürk büstüne kova geçirildiği, büstün üzerine”Firavun, put” yazıldığı fark edilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*