Tacize ‘dur’ eğitimi

Demet Akbağ, Buse Terim Bahçekapılı, Fulya Terim ve Merve Terim Çetin, L’Oréal Paris’in, sokak tacizine karşı durmak için düzenlediği farkındalık koşusundan sonra verilen 5D eğitimine katıldı. Markanın, kadınların en çok karşılaştığı sorun olan ve yüzde 78’inin maruz kaldığı sokak tacizine karşı durmak için geçtiğimiz yıl başlattığı StandUp programına önceki günde yoğun katılım oldu.
5D eğitimi kapsamında katılımcılar, gerek sokak tacizine tanık olduklarında gerekse maruz kaldıklarında hayata geçirebilecekleri beş temel metodu öğrendi. Katılımcıların paylaşımları ise hem sosyal medyaya bu önemli probleme dikkat çekti hem de takipçilerini online olarak eğitimi almaya yönlendirdi. Marka yıl sonuna kadar 100 bin kişiye eğitim vermeyi planlıyor.

StandUp nedir

StandUp, L’Oréal Paris tarafından STK Hollaback iş birliği ile tanıtılan halka açık bir yerde tacize karşı bir eğitim ve farkındalık programıdır. Program kanıtlanmış 5D yöntemine dayanmaktadır ve halka açık bir yerde bir taciz eyleminin kurbanı veya tanığı olduklarında erkek ve kadınlara güvenli bir şekilde pozisyon almayı öğretir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.