Tenis antrenörü Can Üner, 47 yaşında hayatını kaybetti

Tenis antrenörü Can Üner, 47 yaşında kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. Çağla Büyükakçay ve Marsel İlhan’ın da antrenörlüğünü yapan Üner, kadın ve erkek tenisinde, dünya sıralamasında ilk 100’e oyuncu sokan ilk Türk tenis antrenörü olmuştu.

Tenis antrenörü Can Üner, 47 yaşında hayatını kaybetti

Türkiye Tenis Federasyonu (TFF), tenis antrenörü Can Üner’in hayatını kaybettiğini duyurdu.

TFF’den yapılan açıklamada, Üner’in vefatına ilişkin şu ifadeler kullanıldı:

“Ülkemiz tenisinin gururları Çağla Büyükakçay ve Marsel İlhan’ın antrenörlüğünü de yapmış olan, tenis camiamızın önemli değerlerinden hocamız Can Üner’i kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Türk tenisine gönül veren, hayatına dokunduğu her kişide derin izler bırakan merhuma Allah’tan rahmet, başta kıymetli ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı dileriz. Tenis ailemizin başı sağ olsun.”

47 yaşındaki Üner’in 3 yıldır kanserle mücadele ettiği ve 2 haftadır yoğun bakımda olduğu öğrenildi.

Can Üner, kadın ve erkek tenisinde, dünya sıralamasında ilk 100’e oyuncu sokan ilk Türk tenis antrenörü olmuştu.

2019’da Uluslararası Tenis Federasyonu tarafından ‘Oyuna Olan Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görülen Üner, yarın Zincirlikuyu Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlanacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir