Trump: Putin’i tehdit ettim

Posted by

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e dair “dahi” gibi ifadeler kullanmadığını ifade ederek, “Putin’i tehdit ettim” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in için daha önce kullandığı “dahi” ve “barış yanlısı” ifadeleri sorulan Trump, bunun “yalan haber” olduğunu söyledi.

“Onu (Putin) daha önce hiç tehdit edilmediği bir şekilde tehdit ettim” diye konuşan Trump, kendisi görevde olsaydı Ukrayna savaşının hiç yaşanmayacağını öne sürdü.

Trump, ABD seçimlerinde hile yapıldığı ve Putin’in görevdeki kişinin Biden olduğu için Ukrayna’yı işgal ettiği iddiasında bulunarak, “Bu kadar insanın hileli bir seçim yüzünden ölmesi ne utanç, değil mi?” ifadesini kullandı.

Eski ABD Başkanı, Afganistan’dan çekilmenin, Ukrayna’nın işgaline yol açtığını da savundu.

‘Rusya işgal ettiğinde teslim olmaktan başka çare kalmayacak’

Eski Almanya Başbakanı Angela Merkel‘i enerjide Moskova’ya bağımlılık konusunda uyardığını belirten Trump, bir toplantıda ona “beyaz bayrak” gönderip, “Rusya ile bir gün sorun yaşayacaksınız ve teslim olmaktan başka seçeneğiniz olmayacak” dediğini öne sürdü.

2024 için adaylık iması

Trump 2024’te yeniden aday olacağı imasında bulunarak, kampanya finansmanı nedeniyle bu konuda kesin bir şey söyleyemeyeceğini belirterek, “Ama şunu söyleyeyim. Bence birçok insan çok mutlu olacak” dedi.

2020 seçimlerinde hile yapıldığı iddiasını tekrarlayan Trump, bu konuda elinde “devasa kanıtları” olduğunu öne sürdü.

‘Pence aptaldı’

Seçimler konusundaki iddialarını desteklemeyi reddeden eski başkan yardımcısı Mike Pence’i hedef alan Trump, “Mike aptaldı ve zayıftı” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.