Türk tasarımcıdan akıllı dokunmatik müzik çalar tasarımı: Fooks

Türk tasarımcı Onurhan Demir, fonksiyonel dokunmatik müzik çalar tasarımıyla karşımıza çıktı.

Hoparlör dediğimiz zaman aklımıza çeşit çeşit birçok model geliyor. Bazıları gerçekten farklı görünürken bazılarının fiyat performansı göz dolduruyor. Sürekli gelişen teknoloji dünyasında hoparlör kavramı da değişmeye başladı. Bir Türk tasarımcı olan Onurhan Demir, tasarladığı akıllı ve dokunmatik müzik çalar ile ”hoparlör” kavramını yeniden yorumluyor. Minimal tasarım dokusuyla iPod‘dan ilham almış gibi gözüken Fooks, konsept bir tasarım olarak karşımıza çıkıyor. Farklı renk seçenekleri bulunan bu tasarımın, en büyük özellikleri arasında, akıllı bir hoparlör olmasının yanında, bir telefonun yapabildiği basit işlemleri de yapabiliyor olması bulunuyor.

Hava durumu ve sıcaklık bilgisi gibi verileri görüntüleyebilen bu cihaz aynı zamanda dokunmatik bir ekrana sahip olmasıyla adeta tablet ve akıllı telefon gibi kullanılabiliyor. Elbette o kadar gelişmiş bir sisteme sahip değil ancak yine de bir müzik çalardan daha fazlası gibi duruyor. Minimal bir tasarım dilini benimseyen Demir, daha çok koyu renkleri tercih ediyor. Müzik çalar tasarım konseptinde ise soft tonları kullandığı görülüyor. Bu müzik çalar ya da bir diğer adıyla müzik kutusu, istediğiniz müzikleri herhangi bir cihaza ihtiyacınız olmadan dinlemeyi sağlıyor. Yapmanız gereken tek şey sevdiğiniz müzik sağlayıcınızı açarak favori parçanızı seçmek.

Bu akıllı müzik çalar dokunmatik ekranıyla müzik geçişlerini kolaylaştırıyor

Fooks’ta bulunan dokunmatik ekran, müzik uygulamalarını yüklemenize olanak sağlarken aynı zamanda farklı servislerin arasından da farklı parçalara erişmenizi sağlıyor. Dokunmatik ekran arayüzü, bir önceki parçaya geçmek veya bir sonraki parçaya atlamak gibi çalma özelliklerini kontrol etmenize imkan sağlamak için yeterliyken, eski moda bir ses düğmesi müziğinizin desibel seviyesini kontrol etmenizi sağlıyor.

İlginizi çekebilir

Sony’den tasarımı ve çalışma mantığıyla şaşırtan kablosuz hoparlör

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.