Twitter’da sular durulmuyor! Mali kriz yolda

Geçtiğimiz yıl tanıttığı Blue aboneliğinde değişikliğe giden Twitter, finansal sorun ile karşı karşıya kaldı. Social Media Today’in bir raporuna göre, Twitter’ın 2022’nin ikinci çeyreğindeki işletme maliyetleri toplam harcama olarak 730 milyon dolara ulaştı.

Musk üzgün! Twitter, finansal sorun ile karşı karşıya kaldı

Twitter’ı satın aldıktan sonra yaptığı radikal değişiklikler ile gündeme gelen Elon Musk, finansal açıdan beklediği etkiyi göremedi. TechCrunch tarafından hazırlanan bir rapora göre, Blue aboneliğinin Twitter’a katkısı sadece 11 milyon dolar ile sınırlı kaldı.

Bir Twitter Blue aboneliği, web sitesi üzerinden satın alınırsa aylık 8 dolar, Android veya iOS uygulamaları üzerinden satın alınırsa aylık 11 dolar olarak yansıyor. Ocak ayında dünya çapında yaklaşık 290.000 kullanıcının Blue aboneliği satın aldığı açıklandı. Twitter Blue, şirkete bu yıl tahmini 28 milyon dolar gelir getirecek.

Şirket, Musk’ın geçen yıl devralmasının ardından reklamverenlerin platformdan çekilmesi nedeniyle gelir akışlarını çeşitlendirmeyi amaçlıyor. The Information’a göre platformun geliri yüzde 40 düştü ve en çok reklam veren 500 firma platformdan ayrıldı.

The Verge, Blue’ya daha fazla kullanıcı çekmek için abonelerin mavi onay işaretlerinin görünürlüğünü değiştirebileceklerini bildirdi. Bu özellik henüz kullanıma sunulmamış olsa da, görünür bir onay işaretini devre dışı bırakmanın kullanıcıların tepkisini çekeceği tahmin ediliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir