Yurttaşların çığlığı sosyal medyada: Annem ölüyor, yalvarıyorum yardım edin

İktidarın hatalı politikalarıyla Türkiye koronavirüs salgınında adeta dibe batarken, hastanelerde yer bulamayan yurttaşlar, çareyi sosyal medyada arıyor. 56 yaşındaki annesi için sosyal medyadan yardım isteyen Gizem Küçükyavuz isimli kullanıcı, sorumlulara, “2 saattir yoğun bakım bulamıyoruz, annem ölüyor, lütfen yalvarıyorum yardım edin” diye seslendi. Küçükyavuz son paylaşımında annesinin hastaneye yatırıldığını duyurdu.

Yurttaşların çığlığı sosyal medyada: Annem ölüyor, yalvarıyorum yardım edin

İktidarın hatalı politikaları ve kendi koyduğu kuralları dahi tanımaması nedeniyle Türkiye koronavirüs salgınında oldukça zor günlerin içine girdi.

AKP sözcülerinin “Koronavirüsle en iyi mücadele eden ülkelerden biriyiz” şeklindeki sözlerine rağmen yurttaşlar hastanelerde boş yer bulamazken, pek çok insan son çare olarak sosyal medyayı kullanıyor.

Twitter’da Gizem Küçükyavuz isimli kullanıcı, 56 yaşındaki annesi için sosyal medyadan sesini yükseltti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenen Küçükyavuz, “Sayın bakan 10 saat oldu entübe serviste bekliyor. Annem ölüyor, lütfen yalvarıyorum yardım edin” diye seslendi.

Küçükyavuz Twitter hesabından şu paylaşımlarda bulundu:

“Akciğerlerinde yaygın tutulum var 56 yaşındaki annem için yoğun bakım bulamıyoruz yalvarıyorum yardım edin sayın bakan 10 saat oldu entübe serviste bekliyor. Yalvarıyorum artık makine ile nefes almak istiyor annem tek ihtiyacı o yoğun bakım bulmama yardım edin lütfen. Nolur artık saatler bizim için çok önemli annem 16 nisanda yattığı Fatih Sultan Mehmet Hastanesi’nde dün gece entübe edildi. 12 saattir yoğun bakım bulamıyoruz, annem ölüyor, lütfen yalvarıyorum yardım edin.”

PEKİ DİĞERLERİ?

Paylaşım kısa sürede on binlerce kişi tarafından paylaşıldı. Bu paylaşımların ardından Küçükyavuz, yeni bir paylaşım yaparak annesine yoğun bakım yatağı bulunduğunu duyurdu.

Küçükyavuz, “Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne annem sevk ediliyor. Hepinize destek ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Hepinize yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Dualarınızı eksik etmeyin” ifadelerini kullandı. Küçükyavuz daha sonraki paylaşımında ise annesinin Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi’ne sevk edildiğini belirtti.

Sosyal medyada yapılan yorumlarda, Küçükyavuz’un annesinin hastanede yer bulmasının sevindirici olduğu ancak aynı şekilde hastanede yer bulmak için sıra bekleyen binlerce yurttaşın olduğu vurgulandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir