Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) ile Türk Dış Ticaret Vakfı Networking Etkinliği Düzenledi

Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Ankara’da her ay Networking etkinliği düzenleyerek katılımcılarına nitelikli görüşmeler kazandırıyor. Ankara İş Dünyasını ve STK’ları bir  araya getirmek için Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Çankaya Şubesi her ay düzenlediği Networking etkinliklerine devam ediyor. Bu ay Türk Dış Ticaret Vakfı ev sahipliğinde Vakıf binasında düzenlenen Networking etkinliğinde iş dünyasından kamu ve özel sektör olmak üzere yerli ve yabancı şirketlerin ihracat, bilişim bölümlerinde çalışanlar, startup ve girişimciler olmak üzere 40 farklı kişiyi  bir araya getirdi.

 

JCNetwork gecesinde açılış konuşması yapan JCI Çankaya İş Dünyası Başkan Yardımcısı Tuğba APAYDIN, Dernek çalışma alanları ve faaliyetleri hakkında bilgi verirken “2023 yılının ikinci yarısı itibariyle, Ankara İş Dünyasını bir araya getirmek ve güçbirliği ile daha nitelikli projelerin gerçekleşmesine vesile olması için 5. Kez düzenlenen bu gecenin her ay devam edeceğini ve farklı illerde de aynı format ile JCNetwork Buluşmalarının olacağını” söylerken Türk Dış Ticaret Vakfı Genel Sekreteri Mustafa DİK, günümüzde işbirliğinin çok önemli olduğunu ve bu gibi Networking etkinliklerine JCI Çankaya ile devam etmekten mutluluk duyduklarını ifade etti.

Bilişim sektörünün duayeni M. Atila AKKAŞ’ın onur konuğu olduğu gecede, M. Atila Akkaş “Vazgeçmemek” konusunda bilgi ve deneyimlerini paylaştığı motivasyon konuşması yaptı. “İş dünyasında başarı, azimli, uyum sağlayan ve asla pes etmeyenlerindir. Bunun için dayanıklı olacaksınız. Unutmayın ki geleceği tanımlayan liderler vazgeçmeyi rededenlerdir.” sözleri ile tüm katılımcıları etkiledi.

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Hakkında;

Junior Chamber International (JCI), 124 ülkede ve 250,000’i aşkın üyeye sahip,  dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biridir. JCI, küreselleşen dünyada , evrenselliği benimseyen ve dünya barışını destekleyen bir oluşumdur. Üyelerinin liderlik vasıflarını geliştirerek yaşadıkları toplumda pozitif değişime katkıda bulunmalarını hedefler. ICC, UNICEF, AISEC gibi derneklerle de işbirliği içinde olan JCI, Jacques Chirac (Fransa Eski Cumhurbaşkanı), Valerie Giscard Destaing (Fransa Eski Cumhurbaşkanı), Willy de Clerk (AT Komisyon Eski Başkanı),  Gerald Ford ( ABD Eski Başkanı ), Paul  Schulter (Danimarka Eski Başkanı) gibi bir çok önemli ismi de üyesi olarak kendi bünyesinde barındırmaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx