Hollanda’da kargo gemisinde yangın paniği

Hollanda Sahil Güvenliği tarafından yapılan açıklamaya göre, ekipler, ülkenin Ameland Adasının 27 kilometre açıklarında seyreden Panama bandıralı Fremantle Highway kargo gemisinde yangın çıktığına dair gece yarısı civarında ihbar aldı.

Kurtarma ekipleri olay yerine giderek, yangına müdahale etmeye başladı. Gemide bulunan 23 mürettebat helikopter ve filikalarla tahliye edildi. Açıklamada, “Mürettebat yangını söndürmeye çalıştı ancak başarılı olamadı. Yangın yayılmaya devam ederek tahliyeye yol açtı. Mürettebat üyeleri helikopter ve filikalarla tahliye edildi. Ne yazık ki mürettebattan bir kişi hayatını kaybetti ve birkaç kişi de yaralandı” denildi.

Geminin sürüklenmesini önlemek üzere kurtarma gemisi Hunter’ın gemiye halatla acil durum bağlantısı kurduğu belirtilirken, yangının halen devam ettiği ve ekiplerin müdahalesinin sürdüğü ifade edildi.

Gemilerin hareketleri ve limanlardaki mevcut konumları hakkında gerçek zamanlı bilgi sağlayan marinetraffic sitesinde yer alan bilgilere göre, dün Almanya’nın Bremerhaven şehrinden ayrılan gemi Mısır’ın Port Said şehrine doğru seyrediyordu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx