İki yıl önce kaçırıldı… Interpol buldu… Aile Odatv’ye konuştu

Zeynep Çakır

2021 yılında 12 yaşında olan D.N.B. 8 Nisan 2021’de Manisa’da ailesiyle birlikte yaşadığı evden çıktı ve bir daha dönmedi.

NTV’de yer alan habere göre, küçük kızın çiftlikte kaçak çalışan Afganistanlı 22 yaşındaki Nagıp Cahit Yusufi tarafından kaçırıldığı anlaşıldı. Manisa İl ve Salihli İlçe Jandarma Komutanlığı ile Interpol’ün araştırmasıyla kız İran’da bulundu.

14 yaşına gelen D.N.B.’nin iki yıllık süreçte cinsel istismara uğradığı ve 1 yaşında oğlu olduğu ortaya çıktı. Küçük kız ve çocuk ülkeye getirilerek Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın himayesine alındı.

DURUMLARI İYİ

D.N.B. ve bebeğinin durumunun iyi olduğu, sağlıklı gelişimleri için sosyal hizmetlerden faydalandırılacakları belirtildi.

Kızı kaçıran ve istismar eden Nagıp Cahit Yusufi’nin İran makamları tarafından Afganistan’a sınır dışı edildiği öğrenildi.

ODATV AİLESİNE ULAŞTI

Türkiye’nin gündeminde şok etkisi yaratan olayda Odatv D.N.B’nin babası S.B. ile görüştü.

Kızlarının döndüğünü doğrulayan baba, kızlarının yanlarında olduklarını söyledi. Görüştüğümüz esnada işlemler için karakolda olduğunu belirten baba, kızları döndüğü için çok mutlu ve iyi olduklarını paylaştı.

Baba S.B. kızının bir yaşındaki oğlunun da sağlığının iyi olduğunu belirterek sürecin başından beri Türkiye Cumhuriyeti’nin yanlarında olduğunu ifade etti. S.B. “Devlet her zaman yanımızdaydı. Allahım zeval vermesin.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx