İstanbul Taksim’de yürüyen merdiven sorunu: Lanet olsun bu CHP’ye

İHA

İstanbul’da ulaşımdan her alanda sorunlar devam ediyor.

Megakentte en çok turistin ziyaret ettiği, kentin en kalabalık yerlerinden biri olan Taksim’de vatandaşları çileden çıkaran büyük bir sorun yaşanıyor.

2013 yılında dönemin İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimi tarafından açılarak vatandaşlara sorunsuz bir şekilde hizmet veren Alt Geçidi’nin yürüyen merdivenleri son yıllarda sık sık çalışmamaya başladı.

Aynı problemin yeniden yaşandığı görüldü.

Yürüyen merdivenler bozuldu

Taksim Alt Geçidi’nden meydana çıkmak için yürüyen merdivenlere yönelen insanlar merdivenlerin çalışmadığını görünce onlarca basamağı tek tek çıkmak zorunda kaldı.

Özellikle engelli vatandaşların, yaşlıların ve bebek arabalı ailelerin büyük zorluk çektiği görülürken, sorunun son 3 gündür devam ettiği öğrenildi.

İmamoğlu’na tepk gösterdi

Engelli bir vatandaş mevcut İBB yönetiminden hiç memnun olmadığını söyleyerek İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na adeta ateş püskürdü.

“Lanet olsun bu CHP’ye”

Yürüyen merdivenler çalışmadığı için onlarca basamağı güçlükle çıktığı görülen Sefer Yüksel isimli engelli vatandaş, şu ifadeleri kullandı:

Ben Büyükşehir’den memnun değilim. Bütün merdivenler biz engelliler için sorun. Yürüyemiyorum, yukarı zorla çıktım. Maalesef hiçbiri çalışmıyor. Kendisi tatilde. Bir vatandaş olarak şikayetçiyim. Lanet olsun bu CHP’ye, bu belediye başkanına.

“Merdivenler 3 gündür çalışmıyor”

Engelli vatandaşa yardımcı olan bir başka vatandaş ise, “Merdivenler 3 gündür çalışmıyor. Adama yazık günah değil mi şimdi? Başka söyleyecek bir şeyim yok” dedi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx