İYİ Parti’de İddiaların odağındaki isimle ilgili dikkat çeken detay

  •    HABER7

İYİ Parti’de son günlerde peş peşe patlayan skandallar partisinden ihracı istenen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın TV100‘de konuşmasının ardından ayyuka çıktı. Canlı yayında parti içinde yaşanan olaylara ilişkin konuşan Dikbayır, İYİ Parti’nin ipliğini adeta pazara çıkardı. Dikbayır’ın kayıt dışı paralar için işaret ettiği İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Özel Kalem Müdür Esma Bekar ile ilgili dikkat çeken bir detay ortaya çıktı.

Dikbayır’ın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in aile bireylerinin, ayrıca özel kalem müdürü ve eşinin banka hesaplarını incelettirdiği, Ankara ve İstanbul büyükşehir belediyelerinden şahsına, ailesine ve üçünü kişilere ihale veya iş alınmasına aracılık ettiği ve parti kasasında paranın eksik olduğuna yönelik açıklamaları gündem oldu. 
Meral Akşener’in disipline sevkini istediği İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, kendi ile ilgili iddialara cevap verdiği yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

KAYIT DIŞI PARA İDDİASI

Dikbayır, katıldığı canlı yayında İYİ Parti’deki para trafiğine ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı. Yıllarca partinin kasasının başında olan Dikbayır, İYİ Parti Mali İşler Başkanı Sedat Aksakallı‘nın iş adamlarından para toplayarak partiye getirdiğini, ancak bu paraların resmi olarak parti hesabına geçirilmediği, kayıt dışı olarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Özel Kalem Müdür Esma Bekar ve eşine verildiğini iddia etti.
Dikbayır, iddiasında şu ifadeleri kullandı;

“Ben Sedat Aksakallı’ya dedim ki benim belediyelerle işim yok, olamaz, uğraşmam da varsa çıkarın ortaya ben gereğini yapayım. Yine söylüyorum benim, ailemin, sülalemin bir kuruşluk işini, ticari ilişkisini çıkarsınlar belediyelerle ben bugün milletvekilliğinden istifa edeceğim. Sonra dedi ki ‘Ben de iş adamlarından para topluyorum getiriyorum, bunda bir şey yok’ dedi. Nasıl yani ben bu partinin mali işler başkanıyım senden bana para gelmedi dedim. ‘Ben Esma Hanıma, Esma Hanımın kocasına verdim’ dedi.”

İDDİALARIN ODAĞINDAKİ İSİM KHK İLE İHRAÇ EDİLMİŞ

Dikbayır‘ın iş adamlarından toplanılarak partiye getirildiğini öne sürdüğü paraları kayıt dışı olarak teslim alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in Özel Kalem Müdür Esma Bekar’la ilgili dikkat çeken bir detay ortaya çıktı. Akşener’in MHP’de milletvekillii yaptığı dönemden bu yana yanında olan Esma Bekar’ın 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ soruşturması kapsamında TBMM’deki görevinden ihraç edildiği ortaya çıktı. Bekar’ın 6 Eylül 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 672 sayılı KHK ile TBMM’den ihraç edilen 41 kişi arasında olduğu tespit edildi. 

İhraç sonrası Bekar’a sahip çıkan Akşener ise “Bekâr, 20 yıllık memur ve muhteşem bir ülkücüdür” açıklamasında bulunmuştu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx