Samsung’un yeni süper monitörü satışa sunuluyor

Samsung, oyun tutkunları için tasarlanmış yeni nesil kavisli oyun monitörü Odyssey Ark 2. nesilini Amerika ve Avrupa pazarına sunmuş bulunmakta. Bu ürün, kullanıcılarına benzersiz bir deneyim sunmak için geliştirilmiş özellikleriyle dikkat çekiyor.

Odyssey Ark 2. nesil monitör, önceki modelde de bulunan 55 inçlik 1000R kavisli 4K (3,840 x 2,160) mini-LED ekranla geliyor. VA panele sahip bu ekran, UL Glare Free mat yüzeyi sayesinde parlamaları engelliyor, böylece oyun ya da çalışma esnasında gözü rahatsız eden yansımaların önüne geçiyor. 165Hz maksimum yenileme hızına, 1,000,000:1 kontrast oranına, 16:09 en-boy oranına ve 600 nit maksimum parlaklığa sahip bu monitör, keskin ve canlı görüntüler sunuyor.

Üründeki yeniliklerden biri olan Multi-View modu, ekrandaki görüntüyü dört farklı bölüme ayırarak, dört farklı kaynaktan görüntü almanızı sağlıyor. Ayrıca KVM anahtarı sayesinde bu dört farklı giriş kaynağını kontrol edebilirsiniz.

Samsung’un yeni süper monitörü satışa sunuluyor

Monitörde yer alan Neural Quantum Processor Ultra, FreeSync Premium Pro, VRR, Oyun Modu ve Göz Koruma Modu gibi özellikleri destekliyor. 60W’lık 2.2.2 kanal ses sistemine sahip olan bu monitör, Adaptive Sound, Dolby Atmos ve Sound Dome Teknolojisi ile mükemmel ses kalitesi sunuyor. Tizen işletim sistemiyle birlikte gelen monitör; SmartThings Hub, Multi-Device Experience, TV Plus ve Microsoft 365 entegrasyonu gibi özellikleri içeriyor. Dahili ses asistanları olan Alexa ve Bixby ile monitörünüzü kolayca kontrol edebilirsiniz.

Bağlantı seçenekleri arasında Bluetooth v5.2 ve Wi-Fi 5 bulunmakta. Ayrıca Display Port Sürüm 1.4, HDMI, USB portları, Ethernet, Kablosuz Ekran ve HDCP Sürüm 2.2 desteği de monitörde mevcut.

Samsung Odyssey Ark 2. nesil (G97NC) oyun monitörü 2.999,99$ ve 3.459€ fiyat etiketiyle Samsung.com ve bazı perakende satıcıları üzerinden satışa sunulmuş durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx