Vincenzo Montella: Ben her zaman elimde olan oyuncular ile planlama yaparım

A Milli Futbol Takımımız, 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu altıncı maçında deplasmanda Hırvatistan’la karşı karşıya gelecek.

12 Ekim Perşembe akşamı saat 21.45’te başlayacak kritik mücadele öncesinde Türkiye’nin yeni teknik direktörü Vincenzo Montella, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İtalyan çalıştırıcı, sözlerine şu şekilde başladı:

Bütün taktiklere saygı duyuyorum ama ben buraya geldiğimden beni iştahlı, değişime hazır bir futbolcu grubu gördüm. Rakibimiz son Dünya Kupası’nda üçüncü olmuş bir takım. Biz her şeye hazırız. Çok önemli eksiklerimiz var gibi gözükse de bu eksiklerimizi kapatabilecek oyuncularımız var. Arda Güler ve Mert Günok önemli eksikler ama ben her zaman elimde olan oyuncular ile planlama yaparım. Elimizdeki oyuncularla bir sıkıntısı yaşayacağımızı düşünmüyorum.

” maçı ile başlamak yeni bir teknik direktör için avantaj mı?” sorusuna Montella şu yanıtı verdi:

Daha önce Adana Demirspor’da 4-6-0 gibi taktikler denediniz. Milli Takım’da da böyle bir denemeniz olacak mı? sorusu karşısında Montella, şunları dedi:

O zamanlar belki sahada iyi bir forvet yoktu ama bizim dizilişimiz 4-6-0 değildi. Bizim forvetlerimiz kanat oyuncularımızdı. İlla bir 9 numara ile oynamanız gerektiğini düşünmüyorum. Bu düşünceye katılmıyorum.

ve İtalya’nın ev sahipliğinde oynanacak EURO 2032 hakkında Montella, şu ifadeleri kullandı:

Kültürel olarak çok yakın iki ülkenin ev sahipliği yaptığı bir turnuva olacak. 9 sene sonra burada Türk Milli Takımı’nın başında olur muyum? Neden olmasın?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx