Derin dondurucudaki 4 ceset: Katil sevgili yakalandı

İzmir Bayraklı’daki bir evde 3’ü kadın 1’i erkek, Türkmenistan uyruklu 4 şahsın cansız bedeni bulundu. Şahısların cesetlerinin parçalara ayrılmış vaziyette derin dondurucuda bulunduğu öğrenildi.

Dün saat 12.30 sıralarında Adalet Mahallesi 1594/14 Sokak’taki iki katlı bir evde meydana gelen olayda, evde yaşayan yabancı uyruklu kişilerden haber alamayan yakınları durumu polise bildirdi.

GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA

İhbar üzerine eve giren ekipler derin dondurucuda ve buzdolabında 4 ceset buldu. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

KAN DONDURAN AYRINTILAR

Evde hepsi Türkmenistan uyruklu Gülkamar Hanymova, Leyla Keldiyarova ve Lacyn Keldiyarova adlı 3 kadının cesetleri parçalara ayrılmış vaziyette derin dondurucuda bulundu. Polis ekiplerinin evde yaptığı aramalarda R.N. isimli bir erkeğin cesedinin ise buzdolabında olduğu tespit edildi. Bulunan cesetlerin anne ve iki kızına ait olduğu, buzdolabındaki erkek cesedinin ise aynı evde yaşayan kızlardan birinin erkek arkadaşına ait olduğu belirtildi.

KATİL YAKALANDI

Katil zanlısı olduğu tespit edilen ve Çeşme’de çalıştığı belirtilen Türkmenistan uyruklu kişi ise olay sonrası kaçtığı Çeşme’de yakalandı. Katil zanlısının öldürdüğü anne ile sevgili olduğu belirtilirken katledilen kişilerin de olay öncesi ilaçlı içecekle uyutulduğu öğrenildi.

CENAZELER ADLİ TIP KURUMU’NDA

4 kişinin cenazesi savcının incelenmesinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Olayla ilgili İzmir Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizin, 18.06.2023 günü 11.00 sıralarında Bayraklı ilçesinden gelen bir ihbar üzerine belirtilen adreste yaptıkları araştırmada, 3’ü kadın (G.H., L.G. ve L.G.) 1’i erkek (R.), Türkmenistan uyruklu 4 şahsın hayatını kaybettiği anlaşılmıştır. Cinayetleri gerçekleştirdiği değerlendirilen Türkmenistan uyruklu bir şüpheliyi yakalama çalışmaları ve konu ile ilgili soruşturma devam etmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir